Historia

Przedsiębiorstwo Proterm jest hurtownią materiałów oraz instalacji grzewczych i sanitarnych. Założone zostało przez osobę fizyczną w 1994 roku. Na początku siedzibę swą miało na parterze prywatnego domu właściciela, a swoją działalność ukierunkowało na materiały niezbędne do wykonywania instalacji grzewczych. Rozwój opierał się na zgodnej pomocy i zaangażowaniu rodziny. Z czasem został zatrudniony pierwszy pracownik. Atmosfera zaufania, ciepłych kontaktów i przyjaźni, zarówno wewnątrz przedsiębiorstwa, jak i z klientami, pozwoliła na prężny rozwój firmy.

 

Poszerzanie asortymentu, zatrudnienie kolejnych pracowników, a także znaczne powiększenie stanów magazynowych zmusiło do przeniesienia siedziby do wynajętych magazynów na obrzeżach miasta, gdzie firma ciągle poszerzała swą działalność. W pierwszym etapie po przeniesieniu, przedsiębiorstwo działało w obu miejscach – zarówno w swojej pierwotnej siedzibie, jak i wynajmowanych pomieszczeniach na przeciwległym krańcu miasta. Z czasem jednak szerokość asortymentu sprawiła, że utrzymywanie pierwotnej siedziby stało się bezcelowe i firma została całkowicie przeniesiona na obrzeża miasta. Wynajmowane pomieszczenia dawały idealną możliwość rozwoju, gdyż nie było problemów z zajmowaniem coraz to większej powierzchni poprzez wynajmowanie kolejnych pomieszczeń.

 

W 2004 roku firma Proterm podpisała umowę z grupą SanGroup i stała się jej udziałowcem. Jest to grupa tworzona przez przedsiębiorstwa o podobnym profilu działalności z całej Polski w celu dokonywania wspólnych zakupów i wspólnych negocjacji z dostawcami, a także wspólnych akcji promocyjnych i szkoleniowych oraz dzielenia się wiedzą i doświadczeniem między członkami grupy.

 

Początkowe działania jedynie w branży grzewczej zostały uzupełnione urządzeniami i instalacjami sanitarnymi, a także ceramiką łazienkową. Kolejne kroki w kierunku poszerzania asortymentu kierowane były na wykończenie łazienek oraz urządzenia i narzędzia niezbędne przy pracach instalatorskich.

 

W 2006 roku Proterm otworzył pierwszy oddział oddalony od siedziby o 30 km – w Olecku.

 

Prężny rozwój firmy, chęć poprawienia warunków dla pracowników, a także dążenie do lepszej obsługi klienta skłoniły firmę do kolejnej przeprowadzki. Właściciel podjął decyzję o budowie własnego obiektu znacznie bliżej centrum miasta.

 

W lutym 2009 roku odbyło się otwarcie nowej siedziby i od marca 2009 firma działa już w nowym miejscu – przy ul. Bydgoskiej 5. 300 m2 działu sprzedaży pozwala na swobodną ekspozycję oferowanych produktów, co więcej, kolejne 200m2 piwnicy zostało zaadaptowane tak, by wyeksponować tam wanny i kabiny prysznicowe. Magazyn wysokiego składowania o powierzchni ponad 1200 m2 jest też w pełni wykorzystany tak, by wszystkie niezbędne towary móc zaoferować od ręki. Ponadto, w nowej siedzibie stworzono dogodne warunki dla pracowników administracyjnych, a także stworzono przestronną salę konferencyjną umożliwiającą szkolenie nawet 40 osób.

 

Kolejne lata przyniosły następne ważne decyzje takie, jak otwarcie oddziałów w Węgorzewie (luty 2010), Augustowie (czerwiec 2010) oraz Giżycku (kwiecień 2011).

 

Obecnie firma Proterm jest znaczącą hurtownią hydrauliczną w regionie. Poza własnymi oddziałami, przedsiębiorstwo posiada sieć przedsiębiorstw powiązanych umowami partnerskim (więcej w zakładce Kontakt: Partnerzy). Klientami firmy są zarówno osoby prywatne dokonujące remontów i przeróbek, jak i firmy instalatorskie i budowlane, z którymi przyjazne stosunki utrzymywane są już od wielu lat. Proterm jest też laureatem licznych konkursów i może się szczycić zdobyciem takich tytułów, jak „Solidna Firma” dzięki udziałowi w programie „Biała Lista”, a także wielokrotnie została uhonorowana tytułem Gazeli Biznesu.

 

A to jeszcze nie koniec – najlepsze dopiero przed nami…